от / Tuesday, 01 October 2013 / Публикувана в Бързи Кредити

Във връзка с провеждането на 30 – тия юбилеен Софийски маратон ЗНАЕТЕ ЛИ ЧЕ ?

Основателят на FINANCECENTER е първият състезател спечелил класическата дисциплина от 42км 195м. провел се на 22 Май 1983 г. с време  2:24:54.

2

В периода 1976г-1990г. член на националния отбор по лека атлетика на България в дисциплините 3000 с препятствия, 5000м. ,маратон и кросови бягания. Участник , призьор и победител в множество републикански и международни състезания по лека атлетика. За големи спортни постижения  удостоен със звание майстор и заслужил майстор на спорта. Народен орден на труда сребърен.

3

По значими от тях:

Олимпийски игри в Москва 1980г.

Световна купа по маратон в Сеул 1987г.

Алтернативни Олимпийски игри в Москва и Берлин 1984г.-трето място по маратон

Двукратен победител на маратон София-1983г. и 1986г.

Победител в маратоните в Сегет(Унгария)-1981г.,Варшава-1996г

Призови места на маратоните в Амстердам-1983,1984г,Виена 1985г.,Будапеща-1986г.Париж-1986г.Атина(Балканско първенство)-1994г.

1

Многократен победител по маратон в Републиканските първенства на България

Многократен победител в Републиканските първенства на България в дисциплините 3000м.с пр.,5000м.,10 000м. маратон и кросови бягания.

Два подобрени рекорда на България по маратон.

Рекорд на  България на 20 000 м.на писта.(още не е подобрен)

4

За 30 пореден път град София ще бъде домакин на едно от най-престижните и авторитетни спортни прояви – Маратонът на София. Тазгодишното издание се отличава освен с многобройните записали се за участие състезатели на дистанциите 42.195 км и 18 км. , така и с международно участие на състезатели със сериозни постижения – Бирхано Меконен от Етиопия, Таяр Абдихади и Лашен Мукараджи от Мароко, Крисчов Загорски от Полша, Кристори Левил от Литва и др. Честта на България ще защитават Силвия Дънекова, Милка Михайлова, Шабан Мустафа, Йоло Николов и други български лекоатлети.

Пресконференцията за анонсиране на XXX  Юбилеен Маратон на град София ще се състои на 03 октомври 2013 година в сградата на Столична община, зала Официална, от 12.00 часа.

 

Участие в пресконференцията ще вземат:

–          Йорданка Фандъкова – Кмет на град София

–          Стефка Костадинова – Председател на Български Олимпийски Комитет

–          Станимир Василев – Основател и Председател на Борда на директорите на „ Изи Асет Мениджмънт” АД

–          Любо Ганев – представител на „Асикс” за България

–          Даниел Дуков – Технически директор на Маратон София

На първия победител в Маратона на град София, Станимир Ненов, ще бъде връчена специална награда.

Наградата бе приета от сина на известният ни маратонец.

65047_10202228308048882_1268856590_n 602951_10202228307168860_202016310_n 1150994_10202229667122858_1440068533_n

 

Водещи на пресконференцията ще бъдат: Ирена Димитрова – Директор на Дирекция „Превенция, интеграция, спорт и туризъм” към Столична община и Иво Райчев – журналист Дарик радио.

 

Организаторите от Столична община и Български Олимпийски Комитет канят всички столичани и гости на София да се включат в спортния празник, който е част от кампанията на София и югозападен регион – кандидат за европейска столица на културата 2019 година, на 06 октомври 2013 година в 09,30 часа пред Национален стадион „Васил Левски”:

 

9:30  часа – начало на градски шампионат по баскетбол 3 на 3

9:45 часа – старт на   3 км. – масово бягане

9:50 часа – старт на 6 км.

10:05 часа – старт на 18 км.

10:00 часа – старт на 42.195 км.

Старт/финал ул. „Ген Гурко”, бул. „Христо и Евлоги Георгиеви”, бул. „България”, бул. „Витоша”, ул. „Забърде”, бул. „Петко Каравелов”, бул. „Христо и Евлоги Георгиеви”, ул. „Ген. Гурко”, Финал – пред Националния стадион „Васил Левски”.

сдгф

Спортно – развлекателна програма:

10.10 часа – Сутрешна гимнастика

10.30 часа – Демонстративен урок по шотокан

10.50 часа – Танцова програма, в изпълнение на „Роберта балет”

 

11.10 часа – Професионална демонстрация по такуондо WTF – СК „Джи До Куан”

11.30 часа – Съчетание, изпълнено от Клуб по Естетическа групова художествена гимнастика

11.50 часа – Демонстрации по бокс

12.10 часа – Демонстрация по ръгби – Българска федерация по ръгби

12.30 часа – Демонстрация и информираност от представители на Алпийска експедиция за подготовката и покоряването на популярни шест хилядни върхове

12.40 часа –– Джу Джицу – Централен полицейски таекуондо клуб

FacebookTwitterGoogle+Share
TOP